Europos socialinio fondo agentūra 2014–2020 m. laikotarpiu siekdama supaprastinti projektų administravimo procesą,  jau kurį laiką taiko supaprastintą išlaidų apmokėjimą, kuris taikomas ir vietos veiklos projektų vykdytojams. Atsižvelgdama į pareiškėjų klausimus ir siekdama apie supaprastinimus daugiau aiškumo Europos socialinio fondo agentūra parengė „Supaprastinimų atmintinę“.

Leidinyje galima rasti vertingų patarimų, konkrečių pavyzdžių ir paaiškinimų, kaip taikyti supaprastinimus. Jame taip pat aptariami supaprastinto išlaidų apmokėjimo būdai, supaprastintų išlaidų ir pirkimų sąsajos, supaprastintai apmokamų išlaidų buhalterinė apskaita, fiksuotųjų normų taikymas, fiksuotų įkainių deklaravimas, apmokėjimas ir kt.

Supaprastinimų atmintinę galima parsisiųsti čia.

Europos socialinio fondo agentūra taip pat parengė ir leidinį, skirtą mokymų kokybei projektuose gerinti. Leidinyje įvardyti projektuose vykstančių mokymų trūkumai ir silpnosios pusės leidžia kryptingai tobulinti šią sritį ir siekti investicijų į mokymus tvarumo – nuoseklaus ir ilgalaikio įgytų kompetencijų taikymo, nuosekliai aptariama kiekvieno mokymų etapo (planavimo, įgyvendinimo ir vertinimo) svarba, apžvelgiami esminiai dalykai, lemiantys mokymų kokybę ir sėkmę.

Leidinį „Kaip siekti mokymų kokybės ir efektyvumo ESF projektuose?“ galite parsisiųsti paspaudę čia.

Varėnos miesto VVG kviečia Varėnos miesto vietos plėtros projektų vykdytojus naudotis ESF parengta medžiaga, o kilus nesklandumams ar turint klausimų kreiptis į Varėnos miesto VVG strategijos administratorių.

Varėnos miesto VVG informacija