Miestų vietos veiklos grupių tinklas, kuriam priklauso ir Varėnos miesto VVG, 2021-03-25 vietos veiklos grupių atstovus ir projektų vykdytojus sukvietė į elektroninio viešinimo leidinio pristatymą.

Į leidinį sugulė nuo 2017 m. įgyvendinami miestų vietos veiklos grupių projektai, kurie suteikė didelių ir mažų miestų bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms, įgyvendinti norimas iniciatyvas, imtis atsakomybės už pagalbą savo bendruomenių nariams.

Gerosiomis patirtimis ir projektų pavyzdžiais pasidalino Vilkaviškio, Utenos, Šilutės miestų vietos veiklos grupės vadovai.

Elektroninėje viešinimo leidinio pristatyme mintis išsakė Vidaus reikalų ministerijos ministrė Agnė Bilotaitė, kuri pažymėjo, „Gyvenamųjų vietovių ateitis – bendruomenių rankose ir vienija bendras tikslas – efektyviai ir bendromis pastangomis siekti, kad bet kurioje savivaldybėje gyvenantys žmonės jaustųsi reikalingi ir būtų patenkinti savo bendruomene.

Buvo išklausyti vidaus reikalų viceministro Arnoldo Abramavičiaus, LR VRM Europos Sąjungos investicijų ir tarptautinių programų departamento Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos skyriaus patarėjo Laimono Gailiaus, LR VRM Europos Sąjungos investicijų ir tarptautinių programų departamento Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos vyr. specialistės Kristinos Sabaliauskienės, Europos socialinio fondo agentūros atstovių bei LR finansų ministerijos Socialinių investicijų skyriaus vyr. specialistės Jolitos Žukauskaitės pasisakymai ir įžvalgos vietos plėtros projektų įgyvendinimo aktualijomis ir perspektyvomis.

Miestų vietos veiklos grupių tinklų valdybos pirmininkė Vaida Šeižė pakvietė visus jau pažvelgti į sekančio finansavimo laikotarpį, ieškoti projektų tęstinumo galimybės finansavimo per kitas priemones ir teikti ilgalaikę socialinę naudą projekto dalyviams, jog neatsitiktų taip, jog pasibaigus projektui yra baigiamas ir socialinės problemos sprendimas.

Nuotoliniame renginyje dalyvavo Varėnos miesto VVG strategijos administratorius Adomas Taraskevičius.

Su elektroniniu leidiniu galite susipažinti – https://joom.ag/pZzI.

Varėnos miesto VVG informacija